Projekt „Svépomocná skupina rodičů s dětmi s postižením“

Mateřské, rodinné a komunitní centrum Balónek reaguje na poptávku rodičů dětí s poruchou autistického spektra (PAS), kteří hledali místo, kde se mohou setkávat s jinými rodinami, ve kterých vyrůstají děti s postižením (s diagnózou PAS, děti s hyperaktivitou a poruchou pozornosti, mentálním postižením…atd.). Pro tyto děti není na území městských částí Praha 4 a Praha 12 dostatek volnočasových aktivit, které by odpovídaly jejich specifickým potřebám. S podporou MPSV byl v roce 2013 zahájen projekt „Svépomocná skupina rodičů s dětmi s postižením“. Tento projekt byl také podpořen v letech 2014 a 2016.

 

V letošním roce (2018) tento projekt podpořil Magistrát hlavního města Prahy. Jeho cílem je vzájemná podpora rodin, výměna informací, námětů a nápadů na ulehčení života s postiženým dítětem, vzájemné sdílení zkušeností často pomůže v nalézání nových možností, jak řešit různé složité situace.

 

V prostorách rodinného centra Balónek se konají pravidelná společná setkávání svépomocné skupiny rodičů s dětmi s postižením a to každý čtvrtek od 16 do 17:30 hodin. Během setkání rodičů probíhají volnočasové aktivity pro děti vedené odbornými lektory – Muzikoterapie, Nácvik sebeobslužných dovedností, Výuka na i-Padech. Dále je k dispozici půjčovna odborné a dětské literatury a půjčovna didaktických pomůcek pro děti.

 

Cílová skupina projektu jsou rodiny s dětmi s těžkým zdravotním postižením, tedy v pásmu středně těžkého až těžkého mentálního postižení, s autismem, a souběžným postižením více vadami.

 

Projekt byl podpořen MHMP. 

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 604 569 364.