Všeználkova hudební kolébka

Kurz Hudební Všeználek je českým produktem. Hudební program přímo “na tělo“ dětem od jednoho roku (již chodící) do 6 let zahrnuje nové autorské písně, říkanky, texty a originální, nově vytvořenou metodiku. Písně jsou svou jednoduchostí v melodii a textu snadno zapamatovatelné a okamžitě si je děti oblíbí. Témata písní mapují přesně ty činnosti, které děti v tomto věku s nadšením rády objevují.

 

Hudební Všeználek je kurzem unikátním, neb rozvíjí u dítěte ve velmi útlém věku cit pro formu písně – tedy otvírá tajemství hudby. To se děje pomocí pohybu, který byl vytvořen pro každou konkrétní píseň či říkanku. Metodika pro tento aktivní způsob hudební reprodukce podporuje správný psychomotorický vývoj dítěte.

 

Oproti jiným hudebním kurzům na současném trhu, Hudební Všeználek je ryze český. Tedy hudba je od začátku tvořena s ohledem na citlivost českého jazyka, jeho správné frázování a mapuje české kulturní obyčeje v obsahu textů. Samozřejmostí jsou národní lidové písně, jež mladá populace dnes už zapomíná. 

 

Lekce trvají 45 minut a jejich skupiny jsou děleny na Všeználkovu hudební kolébku (1-2 roky)Všeználkovo hudební hřiště (2-3 roky) a Všeználkova cesta k pódiu (3-6 let bez doprovodu rodiče). Kurz je pololetní.

 

Jako pomůcky a nástroje se používají dřívka, chrastítka, barevné střapce, velké a malé nafukovací balóny, padák, plastové barevné balónky a různé předměty, na kterých se dá chodit či dělat opičí dráha, včetně tunelu.

 

Pro navštívení první otevřené hodiny je nutná rezervace na mailu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kapacita dětí v jedné skupině je omezena. Kurz je pololetní.

 

Zde videa:

https://www.youtube.com/watch?v=nQ5hzxtqNz0

https://www.youtube.com/watch?v=14tEA34f79k

 

Zde odkaz na Facebooku:

https://www.facebook.com/hudebnivseznalek/

 

Na webových stránkách se zatím pracuje, zde náhled:

http://www.hudebnivseznalek.cz

 

 

Marie Sommerová, autorka kurzu Hudební Všeználek

Hudební skladatelka (studium Pražská konzervatoř, Konzervatoř J. Ježka, HAMU) je autorkou jak skladeb vážných (komorních, sborových, orchestrálních), tak písní jazzových či jiných lehčích žánrů. Působí jako textařka, zpěvačka a aranžérka (projekty jako The Tap tap, Nezmaři s filharmonií, Hapka žije O2 aréna, a další). Vedla a dirigovala pěvecký sbory, stále pro některé píše. Pedagogická činnost je jedno z jejich hlavních poslání a má jako kantorka hudby dlouholetou praxi s dětmi různých věkových skupin a školských institutů (ZUŠ, ZŠ pro zrakově postižené, Gymnázium, mezinárodní projekty z programu EU Mládež). V posledních letech se nejvíce věnuje dětem ve věku od jednoho do šesti let s projektem Hudební Všeználek.

 

Leták / Lektorky